General Chair:

Dominik Endres
Dominik ENDRES, Philipps-University Marburg, Germany

Program Chairs:

Mehwish ALAM
Mehwish ALAM, ST-Lab, ISTC, CNR, Rome, Italy
Diana Halita
Diana-Florina ŞOTROPA, Babeș-Bolyai University of Cluj-Napoca, Romania

Program Committee:

    • Simon Andrews, Sheffield Hallam University, United Kingdom
    • Moulin Bernard, Laval University
    • Tanya Braun, University of Lübeck
    • Peggy Cellier, IRISA/INSA Rennes, France
    • Olivier Corby, INRIA Sophia Antipolis Méditerrannée, France
    • Madalina Croitoru, Université Montpellier II, France
    • Licong Cui, Case Western Reserve University, OH, USA
    • Juliette Dibie-Barthélemy, AgroParisTech, France
    • Florent Domenach, University of Nicosia, Cyprus
    • Jérôme Euzenat, INRIA Grenoble, France
    • Catherine Faron Zucker, Université Nice Sophia Antipolis, France
    • Marcel Gehrke, University of Lübeck
    • Ollivier Haemmerlé, Université Toulouse Jean Jaurès, France
    • John Howse, University of Brighton, United Kingdom
    • Dmitry Ignatov, National Research University Higher School of Economics, Russia
    • Mateja Jamnik, University of Cambridge, United Kingdom
    • Adil Kabbaj, INSEA, Morocco
    • Hamamache Kheddouci, Université Claude Bernard, France
    • Leonard Kwuida, Bern University of Applied Sciences, Switzerland
    • Philippe Martin, Université de la Réunion, France
    • Sergei Obiedkov, National Research University Higher School of Economics, Russia
    • Heather D. Pfeiffer, Akamai Physics, Inc., NM, USA
    • Simon Polovina, Sheffield Hallam University, United Kingdom
    • Uta Priss Ostfalia, University, Germany
    • Eric Salvat, IMERIR, France
    • Iain Stalker, Univesity of Manchester, United Kingdom
    • Gem Stapleton, University of Brighton, United Kingdom
    • Diana Cristea, Babes-Bolyai University, Cluj-Napoca, Romania
    • Christian Sacarea, Babes-Bolyai University, Cluj-Napoca, Romania
    • Amedeo Napoli, LORIA Nancy (CNRS – Inria – Université de Lorraine), France